Komunikat o błędzie

  • Warning: include(/home/tradytor/ftp/drupal7/mapy/gisek/style/style_tabel/css.php): failed to open stream: No such file or directory in include() (line 1819 of /home/tradytor/ftp/drupal7/includes/common.inc).
  • Warning: include(): Failed opening '/home/tradytor/ftp/drupal7/mapy/gisek/style/style_tabel/css.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in include() (line 1819 of /home/tradytor/ftp/drupal7/includes/common.inc).
  • Notice: Undefined index: y3b47293 w include_once() (linia 1 z /home/tradytor/ftp/drupal7/sites/all/themes/at-commerce/template.php).

Wiadomości

Setka !!!

W deszczową sobote, grupa w składzie Uboot (kierownik wycieczki ;) ), Majsterek i Hetman wyruszyła w lasy Sendenia. Z jednym podstawowym celem. Znaleźć setny obiekt naszej inwentaryzacji. Z małą pomocą nieocenionego mieszkańca tamtych terenów udało się !!!. 

Borowiczki nieodkryte...

We wrześniowe popołudnie, wracając z pracy, natchnąłem się informację o kolejnych Tobrukch, w miejscowości Borowiczki. Pierwszy z nich znajduje się na terenie opuszczonej posesji przy ulicy Pocztowej. Jest on mało widoczny, zasypany, wkoło ruiny domu oraz piwnicy. Odnalezienie go wiązało się z szybkim desantem na teren ,,wroga”. Dzięki mojej akcji mamy sukces w postaci 96 schronu w naszym płockim pierścieniu.Moje kolejne zmagania zaowocowały następnym znaleziskiem, które odkryłem kilkadziesiąt metrów dalej, za kurnikiem, w lesie.

Stróżewko i Tchórz

W sobotnie przedpołudnie, UBOOT wraz Tete, postanowili ruszyć w teren. Posiadali dwa namiary, które na forum TRADYTORA podał jeden z użytkowników. Tete dodatkowo posiadał kilka niesprawdzonych koordynatów, które znalazł na google maps. Pierwszy namiar- pudło, niestety zamiast bunkra znaleźliśmy starą, przedwojenną piwniczkę. Ekipa rusza w dalej, do miejscowości Bronowo- Zalesie… i tu miła niespodzianka. JEST!!! ledwo widoczny tobruczek, czekający na tradytorów. Natchnieni pozytywną energią ruszamy dalej, do wsi Tchórz.

Soczewka po raz kolejny

W wiosenny poranek, przy iście zimowej  pogodzie (- 8), dwójka tradytorów: Michał i Sławko, ruszyli na terenowy rekonesans. Kierunek jaki obrali to las w Soczewce, gdzie według mapy sporządzonej przez naszego informatora, miały znajdować się kolejne Tobruki. Ze względu na fakt, iż mapa była bardzo dokładnie i szczegółowo przygotowana, odnalezienie schronów, tradytorowej ekspedycji,  nie sprawiło najmniejszych problemów. Dzięki sobotnim odkryciom, nasza kolekcja zwiększyła się o kolejne dwa Ringstandy 58c. Aktualnie ,,Płocka linia obrony” ma już 92 obiekty i to na pewno nie koniec…

Tobruk w sadzie.

W dniu dzisiejszym (05.01.2013r), UBOOT z Majsterkiem, pojechali potwierdzić dwie nowe lokalizacje. Wyprawa przerosła ich oczekiwania. Z dwóch schronów zrobiło się siedem (!!!). Zaczęło się niewinnie, od obejrzenia jednego Tobruczka (najlepiej zachowanego i wykonanego, jakiego dotychczas widzieliśmy) we wsi Bronowo-Sady.

Nad jeziorem. Dwa nowe R69.

Po obfitym świętowaniu, nie ma nic lepszego, jak poranny spacer.  W tym celu udałem się do lasu nad Jezioro Ciechomickie. Przewodnikiem naszej ekspedycji był Łukasz, członek GRH Weichsel, który powiadomił nas o tym,  jakże cennym znalezisku tj. dwóch schronach typu Ringstandy 69.

Przenosiny tobruka

Jakiś czas temu członkowie Stowarzyszenia Tradytor uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Płocka, celem przedstawienia pomysłu przetransportowania jednego z tobruków w miejsce gdzie będzie bardziej dostępny do zwiedzania dla mieszkańców miasta i turystów. Takie umiejscowienie, tego jak by nie było, świadka wojennej historii pomogło by w przybliżaniu tamtych wydarzeń w ciekawy dla wszystkich sposób. Komisja dość pozytywnie podeszła do pomysłu.

Strony